Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

1

logo

Úszó Klub Sportegyesület Hatvan

Mozgalmas hónapot tudhat maga mögött a Hatvani Úszó Klub Sportegyesület. Az országos bajnokságokon való részvétel feltétele az elõírt idõeredmény megúszása, amely az egyesület valamennyi versenyzõjének sikerült!

Július elsõ hetében Gyóni Ádám (100m pille, 200m pille), Györe Ádám (100m gyors, 100m pille, 100m mell, 200m mell, 200m vegyes, 400m vegyes) és Kocsis Dániel (100m gyors, 100m pille, 100m hát, 200m hát) a Magyar Úszószövetség által rendezett Országos Gyermek Bajnokságon vettek részt Kecskeméten ahol sikerült remek idõeredményeket úszni és egyéni csúcsidõket megdönteni. Györe Ádám 100m mellen a 10. helyen végzett!

Ezt követte Miskolcon július 12-15. között a II. Országos Cápa Bajnokság, ahol a 10-12 évesek versenyeztek a legjobb eredményekért. A 86 résztvevõ egyesület között a 10. helyen zártak a hatvaniak!

Soós Gabriella 100m gyors, 400m gyors és 800m gyors versenyszámban háromszoros Magyarország Úszóbajnoka címet nyerte el a 10 évesek korcsoportjában. Két számban 2. helyezést ért el (200m gyors, 200m vegyes), egy számban pedig 4. helyezést (100m hát).

sosgabi

Urbán Anna, Fillér Adél, Fillér Bálint, Sztruhár Gréta, Gyetvai Patrícia, Fülöp Ádám, Halmóczki Rózi, Papp Hanna összesen 29 alkalommal állt a rajtkõre egyéni csúcsokat úszva.
A verseny talán legizgalmasabb pillanata mindig a váltóverseny. Így volt ez most is!

4x100m mix vegyes váltóban (Halmóczki Rózi, Tóth Bendegúz, Sztruhár Gréta, Fillér Bálint) és 4x100m mix gyorsváltóban (Urbán Anna, Soós Gabriella, Tóth Bendegúz, Fülöp Ádám) remekül helytállva teljesítették az úszók a feladatot annak ellenére, hogy õk voltak a legfiatalabbak a mezõnyben.

valtoGarádi Géza vezetõedzõ nagyon elégedett az eredményekkel, amelyek a tavalyi évet messze felülmúlták.